• indywidualne wkładki i obuwie ortopedyczne
 • badanie-stop
 • protezy kończyn dolnych
 • sklepy ze sprzętem rehabilitacyjnym

Akcesoria rehabilitacyjne

Taśmy rehabilitacyjne


Opis produktu:
taśmy rehabilitacyjne wykonane z czystego lateksu są produktami wszechstronnymi, nie zajmującymi wiele miejsca, lekkimi i prostymi w użyciu. Stanowią tanią alternatywę dla konwencjonalnych przyborów treningowych. Taśmy odpowiednie dla osób w każdym wieku, o różnym stopniu sprawności fizycznej.


Kolor taśmy - opór

 • żółty - bardzo miękka
 • czerwony - miękka
 • zielony - średnia,
 • niebieski - twardaZastosowanie:
Elastyczne taśmy do ćwiczeń znajdujące zastosowanie zarówno w rehabilitacji jak i fitness do ćwiczeń ogólno-kondycyjnych. Zapewniając bezpieczne, łatwe i przede wszystkim przyjemne wykonanie określonych ćwiczeń, urozmaicając przebieg terapii lub treningu.

tasmy-rehabilitacyjne
tasmy-rehabilitacyjne-02
tasmy-rehabilitacyjne-03

Poduszka rehabilitacyjna (dysk, beret)

Opis produktu: poduszka rehabilitacyjna jest przyjemna w dotyku. Posiada regulowaną poprzez odpowiednie napompowanie (pompką igłową) elastyczność i sprężystość. Wytrzymałość na obciążenie przy prawidłowym użytkowaniu wynosi 260 kg.

Rozmiar: średnica Ø 35 (cm)

Zastosowanie:
kształt oraz antypoślizgowa powierzchnia poduszki daje możliwość wykorzystania jej do ćwiczeń balansowych, utrzymania równowagi i koordynacja ruchowej. Poduszka rehabilitacyjna polecana jest również dla osób, które z racji swojej pracy lub tryb życia dużo czasu spędzają w pozycji siedzącej, np. w szkołach lub biurze. Wymusza ona tak zwane siedzenie "dynamiczne" - (podczas siedzenia poduszka rehabilitacyjna prowokuje nieznaczne, ale efektywne ruchy w obrębie kręgosłupa, umożliwiając w ten sposób odpowiednią pracę krążków międzykręgowych) - dzięki czemu odciąża i trenuje mięśnie i stawy kręgosłupa. Siedząc na poduszce automatycznie przyjmujemy prawidłową pozycję ciała, w której zmniejsza się jednostajny nacisk na krążki między kręgowe kręgosłupa.

 

 poduszki-rehabilitacyjne
poduszka-rehabilitacyjna

Poduszka rehabilitacyjna z kolcami

Opis produktu: poduszka rehabilitacyjna jest przyjemna w dotyku. Posiada regulowaną poprzez odpowiednie napompowanie (pompką igłową) elastyczność i sprężystość. Poduszkę z jednej strony pokrywają delikatne wypustki masujące, mające właściwości antypoślizgowe. Na drugiej stronie znajdują się miękkie kolce, które pobudzają receptory czuciowe ciała. Wytrzymałość na obciążenie przy prawidłowym użytkowaniu wynosi 260 kg.

Rozmiar: średnica Ø 35 (cm)

Zastosowanie: kształt oraz antypoślizgowa powierzchnia poduszki daje możliwość wykorzystania jej do ćwiczeń balansowych, utrzymania równowagi i koordynacja ruchowej. Dzięki miękkim kolcom pobudza receptory czuciowe, ćwiczy mięśnie i nakłania je do reakcji. Jest bardzo pomocna do rehabilitacji zarówno dzieci jak i osób starszych. Poduszka rehabilitacyjna polecana jest również dla osób, które z racji swojej pracy lub tryb życia dużo czasu spędzają w pozycji siedzącej, np. w szkołach lub biurze. Wymusza ona tak zwane siedzenie "dynamiczne" - (podczas siedzenia poduszka rehabilitacyjna prowokuje nieznaczne, ale efektywne ruchy w obrębie kręgosłupa, umożliwiając w ten sposób odpowiednią pracę krążków międzykręgowych) - dzięki czemu odciąża i trenuje mięśnie i stawy kręgosłupa. Siedząc na poduszce automatycznie przyjmujemy prawidłową pozycję ciała, w której zmniejsza się jednostajny nacisk na krążki między kręgowe kręgosłupa.

 

 poduszka-rehabilitacyjna-z-kolcami
poduszka-rehabilitacyjna-z-kolcami-02

Piłki rehabilitacyjne

Opis produktu: piłka rehabilitacyjna jest ekonomiczną i tanią alternatywą dla konwencjonalnych przyborów treningowych. Posiada regulowaną poprzez odpowiednie napompowanie (pompką igłową) elastyczność i sprężystość. Wytrzymuje obciążenia dynamiczne do 450 kg. Dostępne w kształcie kuli, fasolki oraz skoczka.

Rozmiar: Średnica kuli Ø: 45cm (wzrost 140 -150 cm), 55cm (wzrost 151 -165 cm), 65cm (wzrost 166 -180 cm), 75cm (wzrost 181-190 cm), 85cm (powyżej 205 cm). Fasolka: 45x90cm, 50x90cm. Średnica skoczka Ø: 45cm.

Zastosowanie: duże, kolorowe piłki nadają się zarówno do rehabilitacji dzieci i dorosłych jak i do zabawy. Wykorzystywane są w terapii, fitness oraz treningu ogólnorozwojowym, nie tylko do wzmocnienia mięsni grzbietu, zwiększenia ruchomości w stawach, poprawy kondycji i koordynacji, schorzeniach neurologicznych ale także w korekcji wad postawy. Mają zastosowanie również w szkołach rodzenia.

pilki-rehabilitacyjne
pilki-rehabilitacyjne-01

Piłki rehabilitacyjne z kolcami

Opis produktu: piłki te występują w dwóch kolorach, a materiał z którego są wykonane jest przezroczysty co sprawia, że przyciągają one uwagę dzieci podczas ćwiczeń. Dzięki temu ludzie chcący poprawić stan swoich stawów kolanowych lub łokciowych zrobią to z największą przyjemnością. Wypustki na powierzchni piłki sprawiają że produkt doskonale trzyma się ciała i rozmasowuje chore miejsce.

Rozmiar: średnica Ø 20cm, 28cm.

Zastosowanie: piłki nadają się zarówno do rehabilitacji dzieci i dorosłych jak i do zabawy. Polecane są do ćwiczeń dla osób chcących poprawić stan swoich stawów kolanowych lub łokciowych. Stwierdzono, że są bardzo praktyczne w leczeniu koślawości kolan u dzieci.

pilki-rehabilitacyjne-z-kolcami

Piłka rehabilitacyjna żelka

Opis produktu: piłeczka bardzo plastyczna, doskonale nadaje się do usprawnienia dysfunkcji ręki u dzieci, jak i u dorosłych. Znakomicie pomaga odbudować masę mięśniową dłoni.

Rozmiar: dostępne w dwóch wielkościach (5,5cm, 6cm). W kształcie kuli i owalu (kształt jajka). Wszystkie są średniej twardości.

Zastosowanie: piłka ŻELKA służy do rehabilitacja dłoni (ćwiczenia funkcji chwytnych ręki). Coraz częściej znajdują zastosowanie również jako piłeczki antystresowe.

pilka-rehabilitacyjna-zelka

Piłki jeżyk

Opis produktu: piłki rehabilitacyjne z kolcami znane również jako JEŻYKI są lekkie i barwne. Posiadają na swojej powierzchni kolce w postaci stożkowatych zgrubień pobudzających receptory czuciowe. Występują w 6 różnych rozmiarach i kolorach.

Rozmiar: średnica Ø 5,5cm, 6cm, 7cm, 8cm, 9cm, 10cm.

Zastosowanie: piłki JEŻYK można wykorzystać zarówno do zabawy, ćwiczeń mięśni dłoni, jak i do relaksującego masażu całego ciała. Miękkie kolce delikatnie masują, poprawiając ukrwienie i zmniejszając napięcie mięśni.

pilki-jezyk

Mata rehabilitacyjna Jeżyk

Opis produktu: Oryginalna mata korekcyjno-masująca "JEŻYK" imituje naturalne środowisko, co powoduje oddziaływanie podobne do chodzenia po kamykach, szyszkach, rżysku, patykach itd. Dochodzi wówczas do pobudzenia i odruchowego skurczu obronnego mięśni krótkich w stopach, powodując stopniowe ich wzmacnianie. Dzięki temu dochodzi do prawidłowego wysklepienia podłużnego i poprzecznego w stopach oraz skorygowania koślawości pięt. W celach profilaktycznych zaleca się stosowanie maty przez dzieci od 3-go roku życia w formie zabawy, przez kilka minut dziennie. Chodząc boso po macie „Jeżyk” wykonujesz masaż punktów reflektorycznych znajdujących się w stopach. Punkty te połączone są z wieloma narządami, układami, gruczołami wydzielenia wewnętrznego. Ten specyficzny masaż stóp korzystnie reguluje zaburzenia przemiany materii (przyspiesza procesy wchłaniania i wydalania), zmniejsza bóle głowy, krzyża, poprawia krążenie krwi (nadciśnienie), zimne stopy, choroby zwyrodnieniowe, a nawet powoduje spadek wagi ciała co wykazały ostatnie badania. Masaż punktowy polecany jest szczególnie osobom prowadzącym siedzący tryb życia i powinien znaleźć stałe miejsce przy biurkach pracowników umysłowych i internatów.

Zastosowanie: koryguje płaskostopie, zapobiega deformacjom stóp masuje stopy i kręgosłup techniką akupresury.


 

mata-rehabilitacyjna-jezyk
mata-rehabilitacyjna-jezyk-02
mata-rehabilitacyjna-jezyk-03
mata-rehabilitacyjna-jezyk-04

Rotor do ćwiczeń

Opis produktu: Rotor jest urządzeniem rehabilitacyjnym do kończyn górnych i dolnych. Służy do ćwiczeń rąk i nóg w warunkach domowych i szpitalnych, posiada bardzo prostą płynną regulację oporu, za pomocą mechanizmu śrubowego. Dodatkowo posiada gumowe nasadki antypoślizgowe i może być ustawiany do ćwiczeń w dowolnym miejscu. Doskonale nadaje się do rehabilitacji osób z dysfunkcjami kończyn górnych i dolnych, szczególnie chorych po przebytym udarze.

Zastosowanie: Rotor służy do rehabilitacji rąk oraz nóg. Wykorzystywany na oddziałach rehabilitacyjnym, ortopedycznym i reumatologicznym i innych. Wskazany do użytku domowego jako urządzenie do rehabilitacji i rekreacji indywidualnej. Może być stosowany również przez osoby starsze z niewydolnością krążeniową.

rotor-do-cwiczen

Aparat do masażu stóp

Opis produktu: Aparaty do masażu stóp wykonane są z wysokiej jakości drewna.

Rozmiar: Szeroki wybór kształtu, wielkości i ilości rolek.

Zastosowanie: Refleksoterapia, akupresura – leczniczy masaż stóp.

Zalety:

 • Właściwe ukrwienie,
 • Odprężenie dla zmęczonych nóg,
 • Rozluźnienie mięśni,
 • Prężność mięśni stóp i jej kośćca,
 • Prawidłowe funkcjonowanie wszystkich organów ciała.

aparat-do-masazu-stop
aparat-do-masazu-stop-02

Materace rehabilitacyjne

Opis produktu: Materace wykonane są z pianki poliuretanowej pokrytej trwałą, zmywalną tkaniną powlekaną typu skaj.

Rozmiar: Materac jednoczęściowy, dwuczęściowy, trzyczęściowy oraz czteroczęściowy. Dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej.

Zastosowanie: Materace znajdują zastosowanie przy rehabilitacji, ćwiczeniach i gimnastyce w warunkach domowych.

materace-rehabilitacyjne
Bonus William Hill
Bonus Ladbrokes
Panaceum Myślenice
ul. Żwirki i Wigury 17
tel. 12 274 07 00
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Oddział w Krakowie
ul. Teligi 8
tel. 12 658 76 37
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Oddział w Krakowie
ul. Na Skarpie 66 (Szpital Żeromskiego)
tel. 12 634 40 23
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Oddział w Nowym Targu
ul. Jana Kazimierza 19
tel. 18 264 64 98
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Copyright © 2013 Panaceum
Projekt i wykonanie TORN

Premium Templates